Ana Sayfa / Bilim / Türkiye Kart için 2 ilde pilot uygulama

Türkiye Kart için 2 ilde pilot uygulama

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Türkiye Kart”ı bu sene önce 2 ilde pilot olarak uygulamaya başlayacaklarını, sene sonunda 30 şehre yaygınlaştıracaklarını bildirdi.PTT AŞ’den yapılan açıklamaya göre, şirketin idare ve değerlendirme toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. 3 gün süren toplantıda, 2023 vizyonu doğrultusunda planlanan 2019 yılı hedefleri değerlendirildi. Bozgeyik, toplantının kapanışında yaptığı konuşmada, dünyada en aka 10 posta operatöründen biri olmayı hedeflediklerini belirtti. 179 yıllık tecrübeyi, inanç ve çalışma azmiyle birleştirip, hedeflerine ulaşacaklarını vurgulayan Bozgeyik, 2023 yılı vizyonuna müsait stratejilerini belirlediklerini anlatım etti. Bozgeyik, PTT AŞ’nin değişimi, dönüşümü ve gelişimi için çizdikleri yol haritasını yeni tasarılarla güncellediklerini anlattı. PTT ailesi olarak hedeflere ulaşmak için çalışacaklarına işaret eden Bozgeyik, “Biz hizmet sektöründeyiz, en kaliteli, en ucuz, en hızlı hizmeti nasıl vereceğimize odaklanacağız. Sıçramayı devamlı yakalayabilmek için fazla daha farklı strateji izlememiz gerekiyor. Çalışalım, üretelim, yenilenelim. Geleceğimizin geleceği olacağız. Bana bunları söyleten taşıdığım emanetin ağırlığıdır. Son noktaya kadar çalışmak durumundayız.” değerlendirmesinde bulundu. “2019’U KARGO YILI OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ” Bozgeyik, PTT AŞ olarak geçen sene 571 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve bu sene yatırım hedeflerinin artırıldığını aktararak, geçen sene yatırımları dijital dönüşüm ve bankacılık üzerine yaptıklarını, bu sene ise posta, kargo, lojistik ve e-ticaret üzerine yoğunlaştıracaklarını bildirdi. Bu sene hem altyapı hem pazarlama açısından posta, kargo, lojistik ve e-ticaret alanında genişleyeceklerini vurgulayan Bozgeyik, “2019’u kargo yılı olarak değerlendiriyoruz ve bu doğrultuda fiziksel altyapı yatırımlarını tamamlayacağız.” ifadesini kullandı. Bozgeyik, PTT AŞ olarak devlet ekonomisini destekleyecekleri en mühim alanın e-ticaret olduğuna dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sunduğu 2023 hedeflerine ulaşma noktasında, hem kuruluş içi kendi hedeflerine ulaşmak hem de ülkenin ekonomik hedeflerine ulaşmasını sağlamak adına çalışacaklarının altını çizdi. “MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÇOK DAHA ÖZEN GÖSTERECEĞİZ” 

Bozgeyik, bu sene müşteri memnuniyetine fazla daha çok özen göstereceklerini ve bu kapsamda mühim kararlar aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “2019’da işletme kusurlarından kaynaklanabilecek alıcı memnuniyetsizliğine tolerans göstermeyeceğiz. PTT başmüdürlüklerinin performansları her 3 ayda bir değerlendirmeye alınacak. Yapılacak değerlendirme ve puanlamaya göre mükafat ve ceza sistemini devreye alacağız. Her ilimizin başmüdürleri illerinin ihtiyaçları ve vaziyet değerlendirmelerini düzenli olarak bizlere ulaştıracak. Başmüdürlüklerimizden yıllık en az yüzde 50 büyüme bekliyoruz.” Teknoloji ve inovasyon yatırımlarıyla çağın gereği olan dijital dönüşümü başlattıklarına işaret eden Bozgeyik, “Tek bir kartla bütün yurtta toplu taşıma araçlarının kullanılabileceği Türkiye Kart’ı bu sene önce 2 ilde pilot uygulamaya başlayacağız. Bu kapsamda ilk olarak asgari 100 bin pilot uygulama kartı alınacak. Türkiye Kart, sene sonunda 30 şehrimize yaygınlaşmış olacak.” değerlendirmesinde bulundu. PTT uğraş yerlerinin, PTTmatik’lerin ve MobilPTT’lerin sayısını artırarak hizmet ağını genişletmeye devam edeceklerini vurgulayan Bozgeyik, vatandaşın bulunduğu yerden hangi yöne giderse gitsin, 20 dakika içinde bir PTT şubesine ulaşacağını anlattı. Bozgeyik, 3 bin 445 olan PTTmatik sayısını sene sonuna kadar 5 bine yükseltmeyi hedeflediklerini, 2023 hedefleri arasında 100 bin personel ve 15 bin uğraş yerine ulaşmanın da bulunduğunu anlatım etti. Teknik altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla Suriye’nin El Bab ilçesine bağlı Biza ve Kabasin ile Azez ilçesine bağlı Soran beldelerine de PTTmatik kuracaklarına dikkati çeken Bozgeyik, konuşmasının ardından performans sistemine göre geçen sene ilk 10’a giren başmüdürlere ödüllerini verdi. 
Kaynak= Hürriyet

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir