Ana Sayfa / Bilim / Sınırsız internet dönemi resmen başlıyor

Sınırsız internet dönemi resmen başlıyor

Küba’da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. Komünist ülkede devlete ait telekom tekeli ETECSA Başkanı Mayra Arevich, milli televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kübalıların yarın ilk defa sınırsız internet ve 3G hizmetiyle tanışacağını söyledi. 

Kararla Küba, dünyada sınırsız internet erişimine sahip nihayet ülkelerden biri oldu. Küba vatandaşları, cep telefonlarından sadece devletin denetimindeki e-posta adreslerine giriş yapabiliyorlardı. 

Ada ülkesi, geçen sene ev internetine ruhsat vermiş, parklar ve meydanlarda yüzlerce kablosuz internet (Wi-Fi) bağlantı noktaları açılmıştı. 

Yeni sınırsız internet hizmetinin, megabayt başına 10 sent tutacağı, 7 dolarlık 600 megabayttan 30 dolarlık 4 cigabayta kadar değişen paketler halinde satılacağı belirtildi.

Küresel standartlara müsait bu fiyatların, aylık gelirleri ortalama 30 dolar olan Kübalılar için ulaşılması güç olduğuna işaret edildi.
Kaynak= Hürriyet

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir