Ana Sayfa / Bilim / Microsoft efsanesi Paint ‘ölüm’den yoksa döndü mü?

Microsoft efsanesi Paint ‘ölüm’den yoksa döndü mü?

Microsoft’un yıllar yılı Windows işletim sistemlerinde yer verdiği ve kullanıcıların ücretsiz faydalanabildiği çizim programı Paint’in yayından kaldırılacağı duyurulmuştu; ancak yaşanan nihayet gelişmeler Paint’in bir süre daha ‘yaşayabileceğini’ ortaya koyuyor. İki sene önce Microsoft tarafından “kullanımdan kaldırıldı” ifadesi ile işaretlenen Paint’in, yerini Paint 3D’ye bırakması planlanıyordu. Microsoft’un planı, istikbal Microsoft 10 sürümlerinde Paint’i varsayılan olarak yüklü gelen uygulamaların arasından çıkararak kullanıcıları Paint 3D kullanmaya yönlendirmekti. Paint’in yeni versiyonu, Microsoft Store üzerinden indirilmeye aleni durumda.:

Diğer yandan Windows 10’un nihayet Insider yapısında Paint’in çalıştırılması ile uygulamanın kullanımdan kaldırılacağını belirten uyarının artık gösterilmediği ortaya çıktı. 

Bu durum, Windows’un Paint’i sonraki Windows versiyonlarından kaldırmayacağını garantilemese de 33 yaşındaki programın yaşamaya devam edeceğine dair bir ümit oluşturuyor.
Kaynak= Hürriyet

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir