Ana Sayfa / Bilim / LG Electronics, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

LG Electronics, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

LG Electronics Inc (LG), 2018 yılına dair finansal verilerini açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre şirket, 2018 yılında 54.4 milyar dolar seviyesinde gelir elde etti ve geri arda ikinci defa 60 trilyonluk satışlara ulaştı. Yıllık karı 2.40 milyar dolar seviyesine ulaşan LG, karını Beyaz Eşya ve Ev Eğlence Sistemleri bölümlerinden elde ettiği rekor karlılıkla bir önceki yola göre yaklaşık %10 arttırmış oldu.Şirketin 2018 yılının dördüncü çeyreğinde elde edilen gelir, üçüncü çeyrek sonuçlarına göre artış gösterdi ancak bilhassa mobil ürünlerin satışlarındaki düşüklük nedeniyle 2017’nin nihayet çeyreğine oranla yüzde 7 oranında bir düşüş yaşadı. Sonuç olarak, LG Electronics’in dördüncü çeyrek etkinlik geliri 67,1 milyon dolara geriledi.

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü; 2018 yılında 17.17 milyar dolar elde ederek, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 5’lik bir artışla şirket tarihinin en yüksek seviyesi olan 1.35 milyar dolar işletme karının sahibi oldu. Şirketin 3.84 milyar dolar olan dördüncü çeyrek gelirleri Orta ve Güney Amerika’daki döviz kurlarındaki sıkıntılara ve Orta Doğu’daki siyasi belirsizliğe rağmen, Asya ve Avrupa’daki satışların sabit kalmasıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3’ten çok arttı.LG Ev Eğlence Sistemleri Bölümü,LG’nin premium mahsul serisi, 1.35 milyar dolar tutarında kar elde ederek, 14.37 milyar dolar tutarında gelir elde etti. Dördüncü çeyrekte 4.04 milyar dolar seviyesinde olan satışlar bir önceki yıla göre yüzde 6 daha düşük olmasına karşın mevsimsel öğrenci bağlı olarak bir önceki çeyreğe göre %23 daha yükseldi.LG Mobil İletişim Bölümü’nün satışları, 2018’in nihayet çeyreğinde üçüncü çeyreğe göre yüzde 16 oranında azalarak, 7.08 milyar dolar oldu. Bölümün bütün yılki işletme zararı 700.65 milyon dolara yükselmesine rağmen, mobil bölümün uğraş yapısı, daha iyi malzeme-maliyet kontrolleri ve şirketin platform modülerleştirme stratejisine dayanan umumi verimlilik çalışmaları iyileşme gösterdi.LG Araç Yedek Parçaları Bölümü, 2017 yılından bu yana yüzde %28 bir artış sağlayarak 3.80 milyar dolarlık bir satış rakamına ulaştı.LG B2B Ürün Bölümü, 13 milyar dolar gelir, 148.8 milyon dolar kar elde etti. Birimin dördüncü çeyrekte 530.1 milyon dolar seviyesindeki cirosu önceki yılın aynı dönemine göre %11 düşerken, önceki çeyreğe göre %4 arttı. Dördüncü çeyrekte 13.2 milyon dolar seviyesinde olan işletme karı artan yatırımlardan, dışalım tarifelerinin etkilerinden, güneş panellerinin devam eden fiyat amortismanından etkilenmiş ve maliyet iyileştirmelerini etkilemiş olmasına karşın LG, güneş enerjisi işletmeleri için hedef pazarları çeşitlendirerek, ABD güneş enerjisi fabrikasının çalışmasını maksimize ederek ve haber ekranı işi için yeni büyüme alanlarını hedefleyerek uğraş biriminde karlılığı artırmayı planlıyor.
Kaynak= Hürriyet

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir