Ana Sayfa / Bilim / Köpekler stressiz uyuyabilecek

Köpekler stressiz uyuyabilecek

Ford’un geliştirdiği Sessiz Köpek Kulübesi, köpeklerin daha huzurlu ve stressiz uyumalarına olanak sağlıyor. ABD’li otomobil üreticisi tarafından geliştirilen bu sistemde Edge SUV’da kullanılan Aktif Gürültü Kontrol Sistemi kullanılıyor. metin boyutu 2 0 metni yazdır Beklenmedik sesler evcil hayvanların huzursuz edebiliyor. Bu durumlar hayvanların stres yaşamasına sebep olabiliyor. Ford tarafından tasarlanan Sessiz Köpek Kulübesi, köpeklerin huzurlu ve stresten ırak bir uyku çekmesini sağlıyor.
Köpekler uzaktaki sesleri duyabiliyor
İngiltere’de yapılan araştırmaya göre köpeklerin yüzde 45’i havai fişek sesinden korkuyor. Şimdiye dek davranış sorunları olan beş bin köpeğe ve sahiplerine yardım eden İngiltere’nin en iyi köpek eğitmenleri arasında yer saha “Köpeklerin Babası’ lakaplı Graeme Hall, “Hayvanların aka çoğunluğu havai fişek gösterilerinden korkuyor. Köpekler, insanlarla kıyaslandığında dört kat daha uzaktaki sesleri fazla daha geniş bir frekans aralığında duyabiliyorlar” diyor.

Gürültüyü engelliyor
ABD’li otomobil üreticisi tarafından geliştirilen Sessiz Köpek Kulübesi teknolojisinde Ford’un Edge SUV ile sunduğu Aktif Gürültü Kontrol Sistemi kullanılıyor. Bu teknolojide mikrofonlar, kabin içi istenmeyen gürültüleri algıladığında aracın ses sisteminden gelen zıt ses dalgaları kullanılarak bu gürültülerin etkisini azaltılıyor. Prototip köpek kulübesinin içindeki mikrofonlar da havai fişeklerin sesini algıladığında entegre ses sistemi, gürültüyü tamamen engelleyen ya da mühim ölçüde azaltan zıt frekanslar yayıyor.
Kaynak= CNN

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir