Ana Sayfa / Kültür & Sanat / İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden 3 konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden 3 konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, şubat ayı içerisinde “Alman Romantikleri” , “Senfonik Konser” , “İngiliz-Amerikan Besteciler” konserleriyle sanatseverlerle buluşuyor. metin boyutu 0 1 metni yazdır İstanbul Devlet Opera ve Balesi, şubat ayı içerisinde 3 konserle Ülker Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
“Alman Romantikleri ” Konseri 5 Şubat’ta Ülker Opera Sahnesi’nde. Ünlü Alman Bestecilerin eserlerini, Piyanist Evren Büyükburç Erol eşliğinde, Mezzosoprano Özay Günay ve Bariton Önay Günay seslendirecek.
8-9 Şubat tarihlerinde ise, Orkestra Şefi Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın sahnede olacağı “Senfonik Konser ” gerçekleşecek. İDOB Orkestrasının Başkemancısı Oleksandr Samoylenko. Konserde solist sanatçı olarak ise Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Başkemancısı Tayfun Bozok yer alıyor. Konser programı, Edward Elgar’ın Keman Konçertosu, Op.61 ve Antonín Dvořák’ın 9. Senfoni –“Yeni Dünya”,Op.95 eserlerinden oluşuyor.
12 Şubat tarihinde ise , “İngiliz – Amerikan Besteciler ” Konseri’nde meşhur İngiliz ve Amerikan bestecilerin eserlerini, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri Utku Bayburt, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Ayşe Sezerman, Elif Tuğba Tekışık , Piyanist Aslıhan Korkmaz eşliğinde seslendiriyorlar…
Kaynak= CNN

İlginizi Çekebilir

Fatih Türkmenoğlu’nun son kitabı “Her Perşembe Saat 4’te” raflarda

İnkılap Yayınevi’nden çıkan Her Perşembe Saat 4’te, birbirinin içinden geçen dört ayrı hikayeden oluşuyor. metin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir