Ana Sayfa / Bilim / Google Play Store’da temizlik yapıldı

Google Play Store’da temizlik yapıldı

Google Play Store’da yer saha ve kullanıcıların bilgilerini çalmaya odaklı olan düzmece kamera uygulamaları kaldırıldı. Peki, bu uygulamalar kullanıcıların bilgilerini nasıl çalıyor? metin boyutu 7 0 metni yazdır Google, Android‘in uygulama mağazası Play Store‘u zararlı yazılımlardan temizlemek için çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Mağazaya uygulama yükleme sırasında denetimi tam yapmayan Google, uygulamaların zararlı olduğu ayrım edilince hamle yapıyor. İnternet devi bu sefer de bu politikayı izledi ve Play Store’da yer saha onlarca kamera uygulamasını bugün kaldırdı.
Play Store’da yer saha ve zararlı yazılım olduğu belirtilen kamera uygulamaları genellikle güzelleştirme üzerine olması ile dikkat çekiyor. Beauty Camera, Pro Beauty Camera ve Horizontal Beauty isimlerindeki bu tip uygulamalar, anne ekranda reklam gösterdiği için Play Store’dan kaldırıldı.
Aktarılan bilgilere göre; bu tip uygulamalar kullanıcıların anne ekranlarında porno içerikli reklamlar bile göstermiş. Trend Micro‘nun keşfettiği zararlı yazılım içeren uygulamalar, phishing yöntemi ile kullanıcıların kişisel verilerini de sızdırıyormuş.
Android’de güvenliğinizi sağlamak için Google’ın yanında sizler de bir takım önlemler alabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi ise Play Store dışında .APK olarak uygulamaları cihazlarınıza yüklememek. Play Store’dan uygulama indireceğiniz vakit ise evvel geliştiriciyi araştırmanızda yarar var.

Kaynak= CNN

İlginizi Çekebilir

Instagram’da büyük hata: Takipçileriniz kaybolmuş olabilir

Instagram’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, birçok meşhur ismin takipçi kaybı yaşamasına sebep oldu.Dünyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir