Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Ercan Kesal bu kez yönetmen koltuğunda

Ercan Kesal bu kez yönetmen koltuğunda

Oyuncu ve yazar Ercan Kesal, Metin Erksan’ı anlattığı “Kendi Işığında Yanan Adam” kitabının imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Kesal, söyleşisinde temmuz ve ağustos aylarında yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metraj filmiyle beyazperdede olacağını söyledi. metin boyutu 0 0 metni yazdır Oyuncu ve yazar Ercan Kesal, yönetmen Metin Erksan’ı anlattığı “Kendi Işığında Yanan Adam” kitabının imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Burada hem kitabını imzalayan Kesal, hem de okurlarıyla söyleşti.
Yoğun alaka gören etkinlikte izah yapan Kesal, “Uzun zamandır aklımda bir kitap yazmak vardı. Hatta Metin Erksan’ın hayatta olduğu dönemde başlayan bir düşünceydi. Metin Ağabeyi kaybettikten sonra da sanki onunla ilgili anılarımı, düşündüklerimi ve yolculukları yazmam, elzem hale geldi.” dedi.
“Artık daha fazla kamera arkasında olacağım”
Kesal, Erksan’ı bir tür roman kahramanı gibi düş ettiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
Hazar Ergüçlü yurtdışına açılıyor
“Eski aldığım notları önüme koyarak, onunla olan hikayelerden bana kalanları kitap haline getirdim. 2019 yılında bir kitap projem daha var. Daha doğrusu bekleyen bir kitap dosyası var. ‘Nasipse Adayız’ filminin güncesini yazdım. Filmin bütün oluşum sürecini anlatan bir kitap oldu. ‘Bir Zamanlar Anadolu’da filminin de güncesini kitaplaştırmış ve yayımlamıştım. Bunu okurlarım bilirler.”
İlk uzun metraj filmiyle izleyici karşısına çıkacak
Yeni bir proje üzerine de çalıştığını söyleyen Kesal, “Kendi filmimi çektim. Temmuz ve ağustos aylarında yönetmenliğini yaptığım ilk uzun metrajlı filmim, ak perdede olacak. Bu dönemde onun post prodüksiyon işleri, festival ve öbür süreçleriyle ilgileniyorum. Ayrıca iki senaryo daha mevcut masamda. Onları tamamlamaya çalışıyorum fakat onların yönetmeni ben değilim. Artık daha fazla kamera arkasında olacağım. Kendi ikinci filmimin hazırlıklarına başlayacağım.” diye konuştu.
Kaynak= CNN

İlginizi Çekebilir

Fatih Türkmenoğlu’nun son kitabı “Her Perşembe Saat 4’te” raflarda

İnkılap Yayınevi’nden çıkan Her Perşembe Saat 4’te, birbirinin içinden geçen dört ayrı hikayeden oluşuyor. metin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir